Obecně

Nabízíme systémy pro ohřevy vody, vytápění a ohřev bazénů pomocí sluneční energie. Námi dodávané solární systémy mají nejvýhodnější poměr kvalita + výkon / cena na našem trhu.

Využijte našeho profesionálního poradenství v oboru obnovitelných zdrojů.

Kontaktujte nás, zdarma a nezávazně Vám zpracujeme Vaši cenovou nabídku. Na požádání Vám zašleme naše prospekty, kompletní technickou dokumentaci a nabídku na CD.

Naše starost o zákazníka nekončí předáním funkčního systému. Staráme se o namontované systémy i v pozáruční době. Jako příklad si prohlédněte servisní smlouvu. Zaujala Vás? Stačí ji jen vytisknout a podepsanou zaslat na naší adresu.

Nabízíme Vám špičkovou evropskou technologii za speciální ceny, určené pouze pro Českou republiku.

Stáhněte si aktuální ceník některých komponentů.

Prohlédněte si obrázky z našich instalací.

Vrcholem ve vývoji solárních kolektorů jsou vakuové kolektory KLOBEN CPC (výrobce KLOBEN, Itálie). Kolektor se skládá z řady dvojitých trubic z borosilikátového skla. Každá dvojice trubic je zatavena (podobně jako dlouhá a úzká termoska) a vakuum mezi trubicemi je trvalé. Výměna trubice je otázkou několika sekund, protože je uložena pouze ve vymezovacím gumovém kroužku a plastovém kloboučku. Selektivní povrch je vytvořen na vnitřní trubici na skle ve vakuu. V každé trubici je válcový celoměděný absorbér pevně spojený s U-trubičkou pro cirkulaci ohřívaného media. Pod jednotlivými trubicemi se nachází dvojitá zrcadla z leštěného nerezového plechu. Na tomto kolektoru jsme schopni dosáhnout bez cirkulace maximální teploty 330°C.

Klasické (selektivní) solární kolektory, které nabízíme, jsou vyráběny s celoměděnými absorbéry a galvanicky nanášenou selektivní vrstvou ve formě plasmy ve vakuu. Tato technologie zajišťuje absorbivitu kolem 95% dopadajícího záření a stálost vlastností selektivní vrstvy na několik desítek let. Emisivita absorbční plochy je do 5%. Kolektory jsou v rámech ze slitin hliníku a hořčíku (řada SFK) nebo ze dřeva (řada SMK). Kolektory v rámech z Al-Mg slitin se umisťují nad střešní krytinu nebo mimo dům. Pro integraci do střešní krytiny slouží kolektory v dřevěných rámech, umístí se na střešní latě a oplechují se podobně jako střešní okna. Dřevo není ve styku s atmosférou, dokonale izoluje a nevytváří tepelný most. Ve střeše budovy tak nedochází ke srážení vody, jako u kolektorů s kovovými rámy. Hmotnost námi dodávaných kolektorů je velmi nízká – cca 20 kg/m2 plochy.

Všechny kolektory mají certifikaci KEYMARK

SOLÁRNÍ KOLEKTOR SMK

Tento kolektor je určen především pro integraci do střešní krytiny, kde působí vzhledově jako velkoplošné střešní okno. Celodřevěná konstrukce kolektoru nevytváří ve stavbě tepelný most a zvyšuje účinnost kolektoru díky svým izolačním vlastnostem. Dřevo absorbuje a uvolňuje vlhkost a kolektor se nerosí. Konstrukce uchycení krycího skla umožňuje „dýchání“ kolektoru.
Solární kolektor SMK má kompletní vnitřní celoměděný absorbér se selektivní vrstvou (totožný jako v kolektorech řady SFK a solární bezpečností prismatické sklo. Konstrukce kolektoru je celodřevěná. Základem tohoto solárního kolektoru je speciální absorbční plocha TINOX nebo SUNSELECT. Absorbční plocha SUNSELECT nebo TINOX pracuje s absorbivitou 95%.

SOLÁRNÍ KOLEKTORY SFK – certifikát

Solární kolektor řady SFK doporučujeme tam, kde jsou nároky na dokonalý design, vysoký výkon a instalaci nad střešní krytinu nebo mimo prostor střechy. Pro všechny varianty montáže máme připraveny originální přípravky, pomocí kterých je kolektor nainstalován bezpečně, rychle a technicky dokonale.
Solární kolektor řady SFK je vyráběn na plně automatizované výrobní lince a jeho dokonalý design, technologie výroby a výkon posunuly výše kvalitativní měřítko pro výrobce klasických nevakuových solárních kolektorů.
Absorbční plocha SFK je vyrobena galvanickým nanášením plazmatu v podmínkách vakua. Díky speciální technologii nevyzařuje absorbční plocha zpětně žádné teplo, ale předává je pouze obíhající kapalině. Konstrukce kolektoru zajišťuje ideální mikroklima uvnitř kolektoru a umožňuje “dýchání” kolektoru. Kolektor je vyroben tak, že jeho instalace pomocí originálních přípravků je otázkou několika minut. Kolektor je bezsilikonový a je utěsněn speciálním gumovým rámem.

 

SOLÁRNÍ KOLEKTORY KLOBEN CPCcertifikát
Nová generace trubicových kolektorů s integrovaným parabolickým koncentrátorem.
Vakuové trubicové kolektory řady CPC doporučujeme k použití tam, kde jsou vysoké nároky na co úspory energií při přitápění v zimním období. Kolektor pracuje i při hluboce minusových teplotách prakticky bez tepelných ztrát. Kolektory řady CPC umožňují snížit potřebnou účinnou plochu oproti nevakuovým solárním kolektorům asi o 30%. Celkově vycházejí náklady na kolektorovou plochu z CPC asi o 30% vyšší oproti nevakuovým, ale úspora energie na vytápění se může pohybovat mezi 70 – 80% oproti 30 – 40% u nevakuových kolektorů z naší produkce. Pro rodinný dům běžné velikosti doporučujeme většinou použití 5 – 6 kusů kolektorů CPC, které zajistí ohřev teplé užitkové vody, přitápění objektu a případně i vyhřívání bazénu nebo 1 – 2 kusy pouze pro ohřev teplé užitkové vody.

 

 • vysoké zisky díky vakuu a selektivnímu povrchu
 • vysoké teploty i při nepříznivém počasí
 • jednoduchá montáž
 • dlouhá životnost: žádné styky kovu se sklem a selektivní povrch ve vakuu
 • dvojité zrcadlo k umocňování zisků
 • snadná výměna trubic bez přerušení provozu

Kvalitní a výkonný řídící systém je základem dobře fungujícího solárního systému. Výkonné a dobře nadimenzované solární kolektory ještě nezaručují energeticky efektivních chod systému, pokud není řízen odpovídajícím zařízením. Řídící systémy snímají nejen všechny potřebné teploty, ale také intenzitu slunečního svitu, počítají dobu ve stínu a na slunci, vyhodnocují energetické zisky solárního systému a samy rozhodují, kam bude směřována energie ze solárních kolektorů, upraví výkon klasického zdroje tepla a vyřeší co nejefektivnější provoz celého systému. 

Se složitými kombinacemi solárních a ostatních systémů máme desetileté zkušenosti. Vyřešily jsme několik stovek typových příkladů zapojení, které umožňují po instalaci solárních systému pouze zapnout řídící systém “do zásuvky” a odpadá složitá procedura ladění a nastavování systému. Potřebné nastavení jsme schopni přenést z PC během několika sekund.

Popis jednotlivých řídících jednotek najdete v sekci měření a regulace

Zásobníky TUV

Solární zásobníky TUV jsou pokryty dvojitou emailovou vrstvou, nebo potaženy vitroflexní vrstvou. Ochrana proti korozi je doplněna magnesiovou anodu s funkcí rychlého testu funkce. U větších zásobníků je použito ochrany proudové anody. Jako izolace jsou použito tvrdé PU pěny, nebo měkká pěnová izolace se Skai pláštěm. Zásobníky jsou dále opatřeny 2 navařenými hladkými výměníky, přírubou na elektrickou výhřevnou patronu a revizní přírubou.

Dodávané zásobníky TUV:

 • OKC NTRR – 300, 400, 500, 600, 750, 1000 litrů se dvěma výměníky
 • OKC NTR – 300, 500 litrů s jedním výměníkem

Akumulační zásobníky

Dodáváme dva druhy solárních akumulačních zásobníků, zásobníky pro akumulaci topného media a zásobníky s integrovaným bojlerem ohřevu TUV. Zásobníky jsou speciálně tvarované a dosahují maximální využití solární energie. Jsou opatřeny navařeným hladkým výměníkem solárního okruhu.

Dodávané zásobníky:

 • NADO, nebo SKS – 800, 1000 litů kombinovaný zásobník s bojlerem TUV 170, 190 litrů, měkká, pěnová izolace
 • NAD 800, 1000, 1500 2000 litrů s jedním výměníkem
 • 800, 1000, 1500 2000 litrů bez výměníku

  Nestandardní rozměry, velikosti, nebo provedení zásobníků a bojlerů TUV (například provedení v nerezu) dodáváme na objednávku.
cs cs cs